Language:

Archive for June, 2017

TERVISEKONTROLL KÄÄRIKUL

Spordimeditsiini osakond on mobiilse kabinetiga Käärikul ajavahemikul 04-06.07.2017, 11-13.07.2017. Ootame Teie õpilasi spordiarsti juurde kontrolli. Sellest aastast ei ole enam vanuse alampiiri st et ka alla 9 aastased saavad Haigekassa ennetusprojekti raames spordiarsti vastuvõtule tulla. Soovitav laste vanus on meil siiski 6-19 aastat. Ratast sõitma saavad lapsed, kes on vähemalt 135cm pikad, sest lühematel ei ulatu jalad pedaalideni. Kabinet on meil aparatuuriga varustatud. Uuringud hõlmavad arsti poolset läbivaatust, hingamisfunktsiooni kontrolli, südamefunktsiooni kontrolli rahulolekus ja koormusel, kui laps ulatub ratast väntama. Arst annab omapoolse hinnangu lapse tervisele ja treeningkoormuste sobivusele. Vajadusel suunab arst lapse Tartusse lisauuringutele  n südame ultraheliuuring või vereanalüüsid.

Saatekirja meie juurde tulekuks olema ei pea. Noorsportlaste terviseuuringuid rahastab Haigekassa. Lapsevanemate kanda jääb 5.- visiiditasu, mille kohta väljastame paberkandjal arve ning selle saab tasuda pangaülekandega peale uuringut. Tervisekontrolli läbinutele väljastame tõendi treenerile koos arsti otsuse ja soovitustega. Lapsele endale terviseuuringu tulemused ja kindlustunde, et spordib tervislikult.

Kirja manuses on terviseuuringu küsimustik, mis oleks lapsel/tema vanemal vaja ära täita enne uuringule tulekut ning see tulles kaasa võtta. Väike meelespea tervisekontrolli tulijale, mille võiks välja lõigata ja koos küsimustikuga lapsele anda. Ajagraafik tervisekontrolli aegadega. Palun võimalusel kirjutada ka laste isikukoodid vastavasse lahtrisse juhuks kui kellelgi on jäänud märkimata, sest ilma isikukoodita me ei saa lapsi registreerida. Oleme arvestanud 1 lapse jaoks 50 minutit uuringute aega.

Terviseuuringu küsimustik

Meelespea

Juhan, Mattias ja Egert JUDOMEKAS!

Juhan Mettis, Mattias Kuusik ja Egert Ehari osalevad perioodil 11-21. juuni Jaapanis rahvusvahelises treeninglaagris, mis leiab aset Kodokanis.19059425_1927574377488607_1293964675223716743_n

Noorsportlaste tervisekontroll

Ootame kuni 19-aastaseid (k.a.) noorsportlasi, kes treenivad regulaarselt (sh võistlevad) vähemalt 3 korda nädalas lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele, spordiarsti juurde tervist kontrollima.
Noorsportlaste terviseuuringu eesmärgiks on hinnata sportlase kehalist arengut ja tervislikku seisundit ning anda soovitusi tervisele ohutuks treenimiseks. Lisaks on terviseuuring oluline vigastuste ja ülekoormuse ennetamisel.

Noorsportlase terviseuuring sisaldab:
 Spordiarsti vastuvõtt ja arstlik läbivaatus
 Südame-veresoonkonna funktsionaalne uuring – elektrokardiograafia ja sõltuvalt treeningkoormustest või/ja näidustusel koormustest
 Kopsude funktsionaalne uuring – spiromeetria
 Vajadusel lisauuringud ja erialaarstide konsultatsioonid
 Arstlik otsus ja soovitused – väljastatakse terviseuuringu protokoll ja tõend arstliku otsuse kohta

Terviseuuringule tulles tuleb eelnevalt täita terviseküsimustik, mis on allkirjastatud lapsevanema või noorsportlase poolt. Terviseküsimustiku leiate kodulehel www.noorsportlane.ee

Kompleksseid terviseuuringuid rahastab Eesti Haigekassa. Visiiditasu 5 eurot. Terviseuuringule tulekuks ei ole vaja saatekirja.

Terviseuuringule registreerimine telefonil 7319221
Lisainfo www.noorsportlane.ee ja www.kliinikum.ee/taastusravi/

TÜ Kliinikum,
Spordimeditsiini ja taastusravi kliinik,
spordimeditsiini osakond

Tartu Do linnalaager uudistes

Do klubi linnalaagrist leiad põgusa kokkuvõtte siin