Language:

Archive for December, 2018

Mattias Kuusik valiti Tartumaa Sporditäheks!

48378136_1186212694889499_6240296952320229376_n

Do noored tulid Aluksnest heade tulemustega

Nädalavahetusel toimusid Aluksnes traditsioonilised rahvusvahelised judovõistlused, kuhu oli registreerunud üle 600 osaleja. Kohal oli 15 judoklubi Venemaalt, suur osalejate arv Valgevenest ning lisaks veel Läti paremik, leedukad ja poolakad. Uhked võistlejate nimekirjad näitavad, et tegu oli kõrgetasemelise turniiriga.

Do klubi oli esindatud 17 sportlasega ja tühjade kätega ei jäädud.
Tüdrukuid oli meil esindatud kolm ja kõik tulid koju medalitega. Kuldse medali sai kaela Anna Liisa Nurm U16-57 kg. Kaal kergemas klassis (-52kg) jäi meie tüdrukutel alistamata Valgevene tüdruk, kuid teised alistati kindlate võitudega. Hõbemedaliga naasesid Maria Tars ja pronksiga Annabel Nõmmik.
Poistest oli meie parimaks U16 vanuseklassi raskekaallane Samuel Mikk, kes kiire nelja võiduga saavutas kindla esikoha.
Finaali pääsesid ilusate võitudega veel U14 -60 kg Artur Türna, kes alistus pingelises esikoha heitluses Moskva esindajale ning Kabriel Kirna U14 +66 kg, kelle finaalmatš läks lisaajale ning kahjuks tuli alla vanduda Läti judokale. Tasuks mõlemale hõbemedal. Hõbedaga tuli koju ka Karl Martin Villako, kes U 14 -35 kg sai võidu Minski esindaja üle, kuid kaotas Moskvalasele.
Poistest sai pronksi veel Jari Matti Salonen, kes U14-66 kg kolmanda koha kohtumises sai magusa revanši eelmise nädala kaotuse eest klubikaaslase Jakob Varese üle. Peale Jakobi jõudsid veel medalimatšideni Kaspar Gutman U16-46kg, Martin Ottas U16-81 kg ja Kristo Kolossov U12-32 kg, kuid paraku pidid nad esimesena medalita jääma.
Kokkuvõttes korralik nädalavahetus 2-kulda 4 -hõbedat ja 2- pronksi.
Pildil Samuel Mikk
Aluksne.

Mattias Kuusik valiti parimaks üliõpilassportlaseks

Eesti Akadeemilise Spordiliidu (EASL) juhatuse koosolekul valiti selle aasta parimad üliõpilassportlased.

Parimaks meessportlaseks valiti seitsme esitatud kandidaadi hulgast Tartu Ülikooli magistrant judoka Mattias Kuusik, kes sel aastal, hoolimata kümme kuud kestnud vigastuspausist, tuli Euroopa U23 meistriks, lisaks võitis veel ühe Euroopa karikaetapi ja oli Euroopa karikaetappide edetabelis kümnes. Mattiase eesmärgiks on pääseda Tokio olümpiamängudele, kuid eeloleval aastal tahab ta ka edukalt võistelda universiaadil Napolis.

Naistest tunnistati parimaks Sisekaitseakadeemia tudeng Andra Aho, kes tuli sel aastal üliõpilaste maailmameistriks tai poksis.

Võistkondadest tunnistati parimaks Tallinna Tehnikaülikooli korvpallimeeskond, kes suvel tuli Euroopa Üliõpilasmängudel kolmandaks.

Parimatele antakse auhinnad üle EASL aastapäevaturniiril 11. jaanuaril 2019 Tartus.

Kõrgkoolidest olid parimad Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

tartudo-0021

Tartu Do taas Eesti parim judoklubi!

Tartu Do tõusis taas Eesti parimaks judoklubiks!

Laupäeval 8. detsembril peeti Tallinnas judo Eesti karikavõistluseid klubidele. Nelja-aastase vahe järel said Do judokad rändkarika taas Tartusse tuua.

Iga karikale konkureeriv klubi valis ennast esindama vähemalt viieliikmelise meeskonna. Võisteldi kaalukategooriates -66kg, -73kg, -81kg -90kg ja +90kg. Paaril viimasel aastal pole Do klubi vigastuste tõttu oma kõige tugevamat esindust välja saanud panna. Ka seekord pidid tartlased hakkama saama ilma viimaste aastate raskekaalu valitseja Juhan Mettiseta.

Esmalt tuli Do meeskonnal jagu saada 2016 aasta karikavõitjast, koduväljakueelist omavast Aitado klubist. Mattias Kuusikul õnnestus esimeses kohtumises üllatavalt hõlpsalt jagu saada talle viimasel paaril aastal päris korralikult peavalu tekitanud Taavi Bekkerist. Seejärel läks matile Jaan Angerjärv, kellel tuli tunnistada Simon Sülla paremust. Närvilise alguse järel suutis Do esindaja Aleksandr Garadzha võimsa heitega ipponile visata Daniel Markus Vardja. Eduseis tartlastele 2-1. Järgmises kohtumises olid vastamisi Mark Potapov(Do) ja Aitadod esindav Elva judoka Pärt Laas. Juba noorteklassides palju vastamisi läinutena oli neile teineteise maadlus hästi tuttav. Viimaste omavaheliste matšide tulemuste põhjal oli favoriidiks Laas. Potapov asus küll matši ilusa heitega juhtima, kuid vastase kõva surve tulemusena tegi vea ning lasi matšiseisu viigistada. Meeskonnakaaslaste ja publiku emotsioonid tõusid aga lakke, kui Potapov raskest olukorrast ilusa rünnakukombinatsiooni tulemusena välja tuli ning vastase ipponile heitis. Do võidule pani viimase punkti hiljuti Eesti absoluutseks meistriks kroonitud Aslanbeg Magomedkerimov, kes lisaajal Aitado vanameistri Edward Mureli ilusa heitega ipponile viskas. 4-1 võit ning tartlaseid lahutas karikavõidust veel vaid võit Tallinna Audentese üle.

Viimasest neljast aastast kolmel karikavõitjaks tulnud Audentes oli aga väljas hirmuäratavalt tugeva koosseisuga. Viiest kaalust kolmes oli neil välja panna Eesti koondislane. Juba esimeses matšis jäi Do raskesse seisu- hiljuti U23 Euroopa meistriks tulnud Mattias Kuusik pidi alla vanduma kodusele konkurendile Klen-Kristofer Kaljulaidile. Järgmises matšis õnnestus küll Do vanameistril Rasmus Toomperel saada kinnihoidmisesse 2016 aasta EM pronks Grigori Minaškin, kuid tallinnlasel õnnestus sellest välja rabeleda ning hiljem matš enda kasuks pöörata. Seis 0-2 ei tõotanud head. Järgmises matšis läks Do esindaja Aleksandr Garadzha vastu Audentese ja Eesti judo tulevikulootuse Viljar Lipardiga. Tundus nagu kõik trumbid oleksid Audentese käes, kuid Garadzha üllatas välkkiire rünnakuga ning enne kui Lipard aru sai, oli ta selili matil. Ippon! See oli lootusekiir, mida Do meeskonnal ja poolehoidjatel vaja oli. Järgmises matšis oli Mark Potapovi vastaseks 2017 aasta Eesti meister Nikita Razin. Potapov jätkas aga oma suurepärast päeva ning heitis paariminutilise maadluse järel Razini ipponile. Seis 2-2. Kõik sõltus viimasest matšist- Aslanbeg Magomedkerimovi vastaseks tuli selle aasta MMi üheksas mees Kristjan Tõniste. Maadlus oli äärmiselt tasavägine, ohtlikke rünnakuid tuli mõlemalt poolt. Iga saalis olev inimene võis õhusolevat pinget tunnetada. Normaalaja lõppedes oli seis võrdne, matši ning kogu võistluse saatuse otsustamiseks läks maadlus lisaajale, kus kolme minuti pikkuse maadluse järel õnnestus Magomedkerimovil hästi ellu viidud kombinatsiooniga Tõnistet hinde vääriliselt heita. Do poolehoidjad olid ekstaasis- 0-2 seisult tuldi tagasi ning võideti üle 4 aasta Eesti klubide karikas! Ilus punkt Do klubi jaoks ülimalt edukalt möödunud hooajale.

Do meeskonda kuulusid Aleksandr Garadzha, Mark Potapov, Egert Ehari, Aslanbeg Magomedkerimov, Andre Seppa, Mattias Kuusik, Jaan Angerjärv ja Rasmus Toompere.

Tartu Do noorte võistkond jäi omavanuste võistlusel nappide kaotustega esimesena poodiumilt välja. Do noortevõistkonda kuulusid Siim Veensalu, Joonas Lauri, Aleksandr Garadzha, Joonatan Ristmäe, Karl-Johannes Pilt, Trever Ojala ja Samuel Mikk. Tartlastel on aga noorematest vanuseklassidest peale tulemas palju häid tegijaid, ehk saab Do juba mõnel järgmisel aastal ka noorte hulgas võidurõõmu maitsta.

IMG_2606

Talvelaager 4.-6. jaanuar

Talvelaager Krabil (Võru maakond) 7-12 aastastele judokatele 4.-6. jaanuar 2019

 

Kogunemine  04.01.2019 kell 11:30
Ärasõit           06.01.2019 kell 14:30

Treeningud:  judo, pallimängud (korvpall, jalgpall, võrkpall, sulgpall), üldkehaline treening, matkamine.
Vaba aja tegevused: viktoriinid, lauamängud, kabe, male, lauatennis, filmide vaatamised, loovtegevus
Hind 75 eurot (sisaldab: majutus äsja renoveeritud Krabi koolis, toitlustus 3x päevas, treeningsaalide kasutamist piiramatult, transport).

Kaasa vaja võtta: judogi, magamiskott, spordiriided ja jalatsid sise- ja välistegevusteks, vahetuspesu/riided, pesemisasjad

Treenerid: Andre Seppa, Ants Tiido, Egert Ehari, Tevol Tamm

Täpsemat infot saad enda treenerilt! Kontaktid:
Andre Seppa – seppaandre@gmail.com tel: 58440300
Ants Tiido – ants.tiido@gmail.com tel: 56471168
Egert Ehari – egertehari@gmail.com tel: 53301663
Tevol Tamm – tevol@barra.ee tel: 5037260
Registreerida kuni 27.12. Kohtade arv piiratud! Tasumine saabumisel kohapeal või eelnevalt registreerimisel küsida arvet.

Registreerimine:

https://goo.gl/forms/jG9em4IaBnJrQ3dC3

Õnnitleme. F. Saakjani turniir

Laupäeval peetud rahvusvahelisel  F.Saakjani mälestusturniiril judos osales ka 11 judokat Do klubist ja koguni 9-l neist õnnestus ennast medalile maadelda.

Kõige kirkamate medalitega tulid koju:
Diana Johanna Vanamb, kes alistas kõik oma vastased tüdrukute U-10 -36kg kehakaalus.
Siim Kohver-U-10+46 kg, kes kindlalt alistas oma 4 vastast.
U14-66 kg oli võitja selgitamine Do klubi siseasi. Esikoha heitluses jäi peale Jakob Vares, jättes hõbedale Uku Neeme.Teised vastased alistati ipponitega.
Hõbedale maadles ennast  ka tugevas konkurensis Kristo KolossovU-10-32kg.
Pronksi suutis Do klubile tuua U-10 -42 kg Gert Vassila.
Kabriel Kirna, kes veel kuu tagasi oli võitmatu U-14 raskekaalus, komistas poolfinaalis oma tugeva konkurendi otsa ja jäi kinnihoidmisse. Seega pidi ta seekord leppima pronksiga.
Bert Berg U-12 -32kg alistus oma poolel kohtunike hääletusega lätlasele, kuid samm-sammult lohutusringist edasi minnes teenis lõpuks pronksmedali.
Väärt pronksmedali sai ka Maksim Russakov, kes U-12-35 kg suutis alistada nii mõnegi tugeva konkurendi.
Saakjan