Language:

Archive for January, 2019

Anna Liisa Nurm U-18 Balti meister!

Kui Do poisid olid eile võistlustules Tamperes ning peatreener Andres koos Mattias Kuusiku ja koondisega olümpiapunktide jahil Tel Avivis, siis Do judopere neiud olid klubi ja riiki esindamas Riias toimunud U-18 Balti meistrivõistlustel.

Eelmisel nädalavahetusel kuni 52-kiloste naiste seas Eesti U-18 ja ka täiskasvanute meistriks kroonitud Anna Liisa Nurm võttis seekord vastu väljakutse võistelda kehakaalus kuni 57kg. Meie lähiriikide võistlustel näeb harva nii ühtlast ja kõva konkurentsiga naiste kaalu. Juba esimeses kohtumises läks Nurm vastamisi ühe suurima favoriidi, paar nädalat tagasi U-18 Läti meistriks tulnud Evelina Graumanega. Nurm näitas väga enesekindlat maadlust, heitis tugevat vastast korra hinde vääriliselt ja näitas hiljem head üleminekut püstimaadlusest maasmaadlusesse ning kindlustas võidu kinnihoidmisega.

Poolfinaalis oli Anna Liisa vastaseks Leedu U-21 meister, kes oli varasemas ringis alistanud selle aasta Läti täiskasvanute meistri. Kuigi leedukal õnnestus paaril korral ohtlikult rünnata, näitas Nurm küpset maadlust, sundis vastase eksima ning võitis taas kinnihoidmisega.

Teiselt tabelipoolelt maadles ennast Anna Liisa finaalivastaseks eelmise aasta täiskasvanute Eesti meister ning U-18 Euroopa meistrivõistlustel 9. koha saavutanud Darja Mihhailova. Paraku polnud ka temal sel korral Anna Liisale midagi vastu panna ning juba esimese minuti jooksul lendas ta võimsa puusaheitega ipponile! Suurepärane sooritus Anna Liisalt tugevas konkuretsis- tasuks kuld ning U-18 Balti meistritiitel.

Kõige kergema kaalu konkurents jäi seekord kahjuks väga hõredaks- kuni 48-kiloste neiude seas sai Maria Tars endale vastaseks vaid ühe Leedu esindaja. See tähendas, et aasta vanema leedukaga tuli maadelda kahe võiduni. Tars näitas ilusate heidetega kohati oma potentsiaali ning võitis ühe matši. Paraku maksid talle seekord kätte enda eksimused, mille vastane ka halastamatult ära karistas. Maria pidi leppima hõbedaga. Tasavägised matšid tasemel vastasega andsid aga hea ülevaate, mille kallal vaja veel trennis vaeva näha. Judo õpetab kukkudes alati püsti tõusma ning uuesti edasi ja paremuse poole püüdlema!

Õnnitlused medalistidele Do klubi poolt!

AL balti meistrikate poodium

Õnnitleme. Ice Power Cup, Tamperes

Täna toimus Tamperes Ice Power Cup, kus Tartu Do noored võitsid kuhjaga medaleid.

Eesti Meistrivõistlused!

Tartlased olid Judo Eesti meistrivõistlustel edukad!

Pühapäeval peeti Tartus judo Eesti meistrivõistluseid täiskasvanutele ning kadettidele. Do klubi sportlased võitlesid endale välja 12 medalit, neist 4 kuldset.

Mattias Kuusik võistles äsja pikast treeninglaagrist tulnuna tavapärasest kõrgemas kuni 100 kiloste meeste kaalukategoorias. Juba järgmisel nädalal Tel Avivi Grand Prix etapile olümpiapunktide järgi sõitva Kuusiku jaoks ei valmistanud veidi raskemate meeste ipponile viskamine suuri raskuseid, tasuks kuld ja järjekordne Eesti meistritiitlel.

Hoopis kergemate naiste kategoorias -52kg võttis oma esimese tiitli täiskasvanute vanuseklassis Anna Liisa Nurm. Vaid 14 aasta ja 6 kuu vanuselt on ta üks noorimaid, kes sellise saavutusega kunagi hakkama on saanud. Lisaks võitis Nurm hiljem kulla ka kadettide arvestuses.

Meeskadettide raskekaalus osutus seekord võitmatuks Samuel Mikk, kes alistas teel kullani kindlalt kõik neli vastast. Kuni 81 kiloste meeste konkurentsis võitles ennast kogemuste toel finaali tiitlikaitsja Andre Seppa. Ootus oli näha finaalis Tartu meeste vahelist duelli, kuid paraku karistasid kohtunikud teises poolfinaalis Aslanbeg Magomedkerimovit väga õnnetu olukorra eest hansokumakega(matšist diskvalifitseerimine), mis jättis seekord tema ees finaaliukse suletuks. Seppa finaalivastaseks tuli eelmise aasta MMi üheksas mees Kristjan Tõniste. Viimastel aastatel üha rohkem enda sportlikuks ettevalmistuseks kuluvat aega treeneritöö vastu vahetades ei suutnud Seppa seekord Tõnistega sammu pidada ning korjas matši teises osas väsides oma kolmanda karistuse, mis tähendas vastase võitu. Hõbe Seppale ning pronks Magomedkerimovile.

Hõbedased medalid võitlesid endale välja ka Maria Tars(A-52kg), Artur Jeremejev(A-55kg) ja Martin Ottas(A-90kg). Pronksid teenisid välja Maria Tars(-52kg), Annabel Nõmmik(A-52kg) ja Kaimar Kangur(A-50kg).

Klubide arvestuses võitis Do meeste seas teise koha karika. Naiste arvestuses jäi Do kolmandaks ning naiskadettide arvestuses saavutati samuti teine koht.

Lisaks peeti seekord uuel ajal ka Eesti judo absoluutkaalu meistrivõistluseid. Kahe aasta tagune võitja Mattias Kuusik pidi seekord alla vanduma 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedalimehele Grigori Minaškinile ning leppis seetõttu tänavusel aastal pronksmedaliga.