Language:

Rahvusvaheliste noorte mängude kokkuvõte

Rahvusvahelised laste mängud Kaunases 2017

Kokkuvõtte

Tartu koondis osales 5.-8. juulil Rahvusvahelistel Noorte Mängudel, Tartu sõpruslinnas Kaunases. Tegemist on traditsioonilise suurüritusega, mida korraldab rahvusvaheline olümpiakomitee ning mis on mõeldud noortele sportlastele, kes pole jõudnud veel juuniorite vanuseklassi. Üritus on toiminud alates 1968. aastast ning toimub igal aastal ühes, maailmast väljavalitud linnas. Selle aasta üritusest Kaunases võttis osa 90 linna 37 erinevast riigist. Tartu koondis osales sellel suurel üritusel esimest korda ja meie koondisesse kuulus 14 sportlast. Spordialadest osalesid Tartu tiimi esindajad  judos, ujumises ja tütarlaste korvpallis.

Tartu tiimi liikmed:

VIP Veljo Lamp ja Tiia Teppan
HOD Kaarel Kullamaa
Korvpalli treener Kaire Asi
Ujumise treener Mihhail Krupnin
Judo treener Andre Seppa

Ujujad:

Erik Asmus
Sken Sander Pille
Georg Oper
Eliise Solom
Getriin Marii Lessing
Ida Tuule Jõgi

Korvpall:

Triiny Kaamer
Emili Geherman
Carmen Aarde
Kadri Kont

Judo:

Martin Ottas
Kaspar Gutmann
Anna Liisa Nurm
Gettrin Saks

Judo:

Gettrin Saks (52kg) 10 koht.
Kaspar Gutmann (40kg) II koht
Anna Liisa Nurm (48kg) II koht
Martin Ottas (73kg) 10 koht

Kaspar Gutmann saavutas Kaunase rahvusvahelistel noorte mängudel II koha, kaaluklassis -40kg. Alistades Poola esindaja Wiktor Piguleczka 30 sekundiga puhtalt ipponi väärilise heitega. Teine vastane Nojus Cinikas Leedust pidas vastu 16 sekundit, kui meie oma poiss jällegi heitis ipponi väärilise heite. Ainuke kaotus tuli vastu võtta noorelt iisraelaselt Veksler Yehonatan’ilt. Anna Liisa Nurm (-48kg) saavutas II koha. Ta oli esimene ring vaba ja teises ringis kohtus valitseva Leedu juuniorite meistriga Greta Kublickytega. Suurt pabinat oli tunda ja heited jäid alguses poolikuks. Pärast minutit Anna Liisa tegi otsustava rünnaku ja heitis vastase wazari väärilisele heitele ja sai ka kohe kinnihoidmise, millest ta enda vastast välja enam ei lasnud. Poolfinaali vastaseks tuli jällegi Leedu esindaja Kamilla Galikeeva, kes eelnevates ringides seljatas nii Venemaa kui ka Iisraeli esindajad. Siin oli võimsalt tunda füüsilist ülekaalu 2 aastat vanema leeduka poolt. Õnneks Anna Liisa võitles südikalt ja taktikaliselt kavalalt, sooritas 40 sekundit enne matši lõppu wazari väärilise heite ja hoidis enda eduseisu lõpuni. Matši lõppedes tuli ka meie sportlaselt rõõmupisaraid, sest tundus algselt võimsa leedulanna alistamine võimatu olevat. Finaali vastaseks oli Sloveenia esindaja Ines Hribernik.

Kuigi jällegi oli selleks matšiks taktika paigas, ei suutnud Anna Liisa Sloveenia tüdrukut üllatada, tegi poolikuks jäänud rünnaku, mille vastane kohe ära kasutas. Sloveenitar lõpuks võitis kinnihoidmistehnikaga. Oli näha kerget pettumust Anna Liisa näol, mis asendus peagi rahuloluga. Oleksime talle öelnud enne võistlust, et ta saab sel suurel turniiril teise koha, oleks nii mõnigi hakanud muigama. Treener Andre Seppale meeldis mõlema lapse võitlustahe ja jäi sportlaste etteastega rahule.

Ujumine:

Ujumise puhul on oluline täheldada, et konkurents igal alal oli väga suur ning selle mõistmiseks on mõne tulemuse juurde lisatud ka startijate arv.

Kuigi ujumises jäi medal napilt võtmata siis on ka hea näha, et kui esimese päeva finaalides pigem kaotati kohta, võrreldes eelujumistega, siis järgmistel päevadel suudeti hoopis kohti parandada!

Võistluste toimumine 6-8 juuli 2017

400m vaba- Getriin Marii Lessing 27. koht
50m liblikat Erik Asmus 4 koht (42 osalejat) – finaalis 7. koht
50m liblikat Sken Sander Pille 16 koht (42 osalejat) – Finaalis jäi koht samaks.
100m selili Eliise Solom 32 koht
100m rinnuli Ida Tuule Jõgi 27.
100m rinnuli Georg Oper 13 koht –  Finaalis 16 koht.
100m vaba Getriin Marii Lessing 24. koht (56 osalejat).
100m vaba Erik Asmus  10. koht ja Georg Oper 19. koht (47 osalejat)- Erikult finaalis 10. koht
Segapaar 4x100m vaba 9 koht – tiimis Erik Asmus ja Ida Tuule Jõgi.
200m vaba Getriin Marii Lessing 21 koht
50m liblikat Eliise Solom 23. koht ja  Ida Tuule Jõgi 27. koht.
50m selili 11. koht Erik Asmus ja Sken Sander Pille 15. koht – finaalis Erikult 9. koht ja Skenilt 12 koht.  NB mõlemad sportlased parandasid kohta.
50m vaba Getriin Marii Lessing 29. koht
50m vaba Georg Oper 12 ja Sken Sander Pille 13 koht, kusjuures vahe oli neil vaid 14 sajandikku. Finaalis suutis  Sken Sander Pille koduse konkurendi seljatada saades 12. koha ja Georg Oper 14. koha.
50m rinnuli Ida Tuule Jõgi 24. koht ja Eliise Solom 33. koht.
50m rinnuli Georg Oper 14. koht – finaalis 13. koht Georg Oper. – Koha parandus finaalis.
200m selili Eliise Solom 24. koht
200m rinnuli saavutas Ida Tuule Jõgi 25. koha.
100m liblikat 5. koht Erik Asmus ja Sken Sander Pille 23. koht (35 osalejat) – Finaalis 5. koht Erik Asmuselt.

Korvpall:

Korvpalli tüdrukud saavutasid Rahvusvahelistel laste mängudel 2017 Kaunases II koha, alistades alagrupis Kanada linna Kitchener’i  ja Iisraeli linna Hod-Hasharon’i  võistkonnad. Kusjuures, Iisraeli võitsime tihedas heitluses vaid 2 punktiga. Tüdrukud mängisid erilise soovi ja võitlusvaimuga ning seetõttu saime hiljem ka isegi Iisraeli tiimi treenerilt kiita!

Seejärel veerandfinaalis võitsime Poola linna Plock 15-2 ning selles mängus meie tiim võis juba nautida igat viset, kuna vastane pandi täiesti lukku.  Poolfinaalis võitsime päeva raskeima mängu, suurfavoriidi Kaunase vastu 18-14. Tüdrukud näitasid ideaalset mängu, koostööd ja erilist võitlushinge, tänu millele suudeti alistada füüsiliselt suuremad ja ka väga osavad leedukad. Finaaliks Poola linna Leszno vastu oli mäng Kaunasega aga võtnud oma ning tüdrukud ei suutnud oma mängu käima ning leppisime teise kohaga.

 

Comments are closed.