Language:

Eesti Meistrivõistlused!

Tartlased olid Judo Eesti meistrivõistlustel edukad!

Pühapäeval peeti Tartus judo Eesti meistrivõistluseid täiskasvanutele ning kadettidele. Do klubi sportlased võitlesid endale välja 12 medalit, neist 4 kuldset.

Mattias Kuusik võistles äsja pikast treeninglaagrist tulnuna tavapärasest kõrgemas kuni 100 kiloste meeste kaalukategoorias. Juba järgmisel nädalal Tel Avivi Grand Prix etapile olümpiapunktide järgi sõitva Kuusiku jaoks ei valmistanud veidi raskemate meeste ipponile viskamine suuri raskuseid, tasuks kuld ja järjekordne Eesti meistritiitlel.

Hoopis kergemate naiste kategoorias -52kg võttis oma esimese tiitli täiskasvanute vanuseklassis Anna Liisa Nurm. Vaid 14 aasta ja 6 kuu vanuselt on ta üks noorimaid, kes sellise saavutusega kunagi hakkama on saanud. Lisaks võitis Nurm hiljem kulla ka kadettide arvestuses.

Meeskadettide raskekaalus osutus seekord võitmatuks Samuel Mikk, kes alistas teel kullani kindlalt kõik neli vastast. Kuni 81 kiloste meeste konkurentsis võitles ennast kogemuste toel finaali tiitlikaitsja Andre Seppa. Ootus oli näha finaalis Tartu meeste vahelist duelli, kuid paraku karistasid kohtunikud teises poolfinaalis Aslanbeg Magomedkerimovit väga õnnetu olukorra eest hansokumakega(matšist diskvalifitseerimine), mis jättis seekord tema ees finaaliukse suletuks. Seppa finaalivastaseks tuli eelmise aasta MMi üheksas mees Kristjan Tõniste. Viimastel aastatel üha rohkem enda sportlikuks ettevalmistuseks kuluvat aega treeneritöö vastu vahetades ei suutnud Seppa seekord Tõnistega sammu pidada ning korjas matši teises osas väsides oma kolmanda karistuse, mis tähendas vastase võitu. Hõbe Seppale ning pronks Magomedkerimovile.

Hõbedased medalid võitlesid endale välja ka Maria Tars(A-52kg), Artur Jeremejev(A-55kg) ja Martin Ottas(A-90kg). Pronksid teenisid välja Maria Tars(-52kg), Annabel Nõmmik(A-52kg) ja Kaimar Kangur(A-50kg).

Klubide arvestuses võitis Do meeste seas teise koha karika. Naiste arvestuses jäi Do kolmandaks ning naiskadettide arvestuses saavutati samuti teine koht.

Lisaks peeti seekord uuel ajal ka Eesti judo absoluutkaalu meistrivõistluseid. Kahe aasta tagune võitja Mattias Kuusik pidi seekord alla vanduma 2016. aasta Euroopa meistrivõistluste pronksmedalimehele Grigori Minaškinile ning leppis seetõttu tänavusel aastal pronksmedaliga.