Language:

Anna Liisa Nurm U-18 Balti meister!

Kui Do poisid olid eile võistlustules Tamperes ning peatreener Andres koos Mattias Kuusiku ja koondisega olümpiapunktide jahil Tel Avivis, siis Do judopere neiud olid klubi ja riiki esindamas Riias toimunud U-18 Balti meistrivõistlustel.

Eelmisel nädalavahetusel kuni 52-kiloste naiste seas Eesti U-18 ja ka täiskasvanute meistriks kroonitud Anna Liisa Nurm võttis seekord vastu väljakutse võistelda kehakaalus kuni 57kg. Meie lähiriikide võistlustel näeb harva nii ühtlast ja kõva konkurentsiga naiste kaalu. Juba esimeses kohtumises läks Nurm vastamisi ühe suurima favoriidi, paar nädalat tagasi U-18 Läti meistriks tulnud Evelina Graumanega. Nurm näitas väga enesekindlat maadlust, heitis tugevat vastast korra hinde vääriliselt ja näitas hiljem head üleminekut püstimaadlusest maasmaadlusesse ning kindlustas võidu kinnihoidmisega.

Poolfinaalis oli Anna Liisa vastaseks Leedu U-21 meister, kes oli varasemas ringis alistanud selle aasta Läti täiskasvanute meistri. Kuigi leedukal õnnestus paaril korral ohtlikult rünnata, näitas Nurm küpset maadlust, sundis vastase eksima ning võitis taas kinnihoidmisega.

Teiselt tabelipoolelt maadles ennast Anna Liisa finaalivastaseks eelmise aasta täiskasvanute Eesti meister ning U-18 Euroopa meistrivõistlustel 9. koha saavutanud Darja Mihhailova. Paraku polnud ka temal sel korral Anna Liisale midagi vastu panna ning juba esimese minuti jooksul lendas ta võimsa puusaheitega ipponile! Suurepärane sooritus Anna Liisalt tugevas konkuretsis- tasuks kuld ning U-18 Balti meistritiitel.

Kõige kergema kaalu konkurents jäi seekord kahjuks väga hõredaks- kuni 48-kiloste neiude seas sai Maria Tars endale vastaseks vaid ühe Leedu esindaja. See tähendas, et aasta vanema leedukaga tuli maadelda kahe võiduni. Tars näitas ilusate heidetega kohati oma potentsiaali ning võitis ühe matši. Paraku maksid talle seekord kätte enda eksimused, mille vastane ka halastamatult ära karistas. Maria pidi leppima hõbedaga. Tasavägised matšid tasemel vastasega andsid aga hea ülevaate, mille kallal vaja veel trennis vaeva näha. Judo õpetab kukkudes alati püsti tõusma ning uuesti edasi ja paremuse poole püüdlema!

Õnnitlused medalistidele Do klubi poolt!

AL balti meistrikate poodium

Comments are closed.