Categories
Võistlused

Do noored tõid Euroopa karikaetappidelt koju kaks 7. kohta

Tartu Do noored osalesid selle aasta kahel esimesel U-18 Euroopa karikaetapil Horvaatias ja Tšehhis ning suutsid ennast ka kahel korral seitsme hulka maadelda.

Horvaatias Porecis 19.-20. juunil toimunud aasta esimesel U18 Euroopa karikaetapil tegi oma EK debüüdil hea võistluse Karl-Johannes Pilt, kes alistas kehakaalus -81 võimsate ipponitega Tšehhi sportlase Dominik Motyka ning tugeva prantslase Jason Okoye. Kokkuvõttes Pildile 7. koht.

Tšehhis Teplices 3.-4. juulil toimunud EK-etapil tegi samuti oma debüütvõistlusel Euroopa karikasarjas hea võistluse raskekaalu tulevikulootus Kabriel Kirna, kes alistas esmalt rumeenlase Dennis Stoica ning seejärel ka Sloveenia judoka Michael Lenartici. Medalimatšist ei jäänud palju lahutama, kui väga tasavägises matšis tuli alla vanduda Prantsusmaa sportlasele Guylan Alleynele. Kirna lõpetas võistluse 7. kohaga.

Nende esitustega kindlustasid Priit Bergi õpilased oma kohta Eesti kadettide koondises eelseisvateks Euroopa meistrivõistlusteks, mis peetakse augusti teises pooles Lätis.