Categories
Võistlused

Balti meistrivõistlused

Laupäeval toimusid Riias judo Balti meistrivõistlused U18 ja U21 vanuseklassile. Do sportlaste jaoks kujunes võistlus taaskord edukaks– koju toodi kolm kuldmedalit!

Laupäeval toimusid Riias judo Balti meistrivõistlused U18 ja U21 vanuseklassile. Do sportlaste jaoks kujunes võistlus taaskord edukaks– koju toodi kolm kuldmedalit!

Eelmisel nädalavahetusel Eesti meistriteks tulnud Jakob Vares(-90kg) ja Emma-Melis Aktas(+70kg) kinnitasid, et kogu Baltikumis pole neile vastast. Seejuures Vares alistas teel kullani võimsa ipponiga U18 maailma reitingu 10. numbri.

Artur Türna(-81kg), kes eelmisel nädalavahetusel pidi Eesti meistrivõistluste finaalis tunnistama trennikaaslase Uku Neeme nappi paremust, suutis nüüd hõbeda kulla vastu vahetada. Finaalivõit tuli oskusliku kägistustehnika abil.

U18 koondise esinumbriks pürgiva Kabriel Kirna(+90kg) jaoks polnud tegemist just parima päevaga. Kuigi kõik ülejäänud vastased alistusid mängleva kergusega, siis kodune konkurent Ruslan Ursaki suutis Kirnat kohe matši alguses heitega üllatada ning seejärel eduseisu matši lõpuni hoida. Kirnale seekord hõbemedal.

Kullale oli lähedal ka Markus Villako(-73kg), kes alistas esimesed vastased ilma probleemideta. Poolfinaalis asus ta samuti esimesel minutil waza-ari väärilise heitega juhtima. Füüsiliselt tugev vastane suutis aga oma tahtmise peale suruda ning kõigest 6 sekundit enne matši lõppu seisu viigistada. Lisaajal Villako jaks rauges ning vastane suutis matši enda kasuks pöörata. Hiljem tuli sama lätlane ka kaalu võitjaks. Villako suutis ennast pronksimatšiks uuesti kokku võtta ning võttis seekord kolmanda koha.

U21 vanuseklassis esimest aastat võistlev Karl-Johannes Pilt(-81kg) pidi alla vanduma vaid ühele vastasele ning võttis tugevas konkurentsis pronksmedali.

Õnnitleme kõiki medaliste!