Categories
Uudised Võistlused

Triumf Eesti meistrivõistlustel

Tartu Do judokad tegid Võrus toimunud judo Eesti meistrivõistlustel puhta töö. U18 ja täiskasvanute vanuseklassi turniiril võitsid tartlased kokku 12 individuaalset kuldmedalit ja selle toel ka kõik välja antavad võistkondlikud võidukarikad– mõlemas vanuseklassis nii meeste kui naiste arvestuses.

Tartu Do judokad tegid Võrus toimunud judo Eesti meistrivõistlustel puhta töö. U18 ja täiskasvanute vanuseklassi turniiril võitsid tartlased kokku 12 individuaalset kuldmedalit ja selle toel ka kõik välja antavad võistkondlikud võidukarikad– mõlemas vanuseklassis nii meeste kui naiste arvestuses.

Täiskasvanute koondislastest tegid kuldmedali võitmisega oma oodatud tulemuse ära Mattias Kuusik(-90kg) ja Aslanbeg Magomedkerimov(-81kg). Endise U23 Euroopa meistri Kuusiku jaoks teeb võidu magusamaks asjaolu, et võistluste käigus suutis ta alistada igipõlise rivaali tallinlase Klen-Kristofer Kaljulaidi, kes on ennast viimase aasta jooksul Grand Slami ja Grand Prix’ etappidel viiendaks ja seitsmendaks maadelnud ning Kuusikust praeguses maailmareitingus kõrgemale tõusnud. Magomedkerimovil sarnase kaliibriga kodust vastast hetkel ei ole, sestap jäi tal üle vaid näidata oma efektset ja vaatemängulist judot. Endise selle kehakaalu valitseja Andre Seppa juhendamise all treeniv Magomedkerimov ei valmistanud pettumust ning kostitas pealtvaatajaid poolfinaalis ja finaalis päeva ilusaimate ipponitega.

Naiste seas tegi pärast pikka võistluspausi esimese turniiri Anna Liisa Nurm(-57kg). Põlveoperatsioonist taastuv Nurm on pärast seitsmekuulist taastusravi täiskontaktset maadlust saanud treenida vaid viimased kolm nädalat. Sellest hoolimata suutis varasem U18 Euroopa karikaetapi võitja alistada teel kuldmedalini kõige olulisemas matšis tugeva konkurendi ja U21 koondisekaaslase tallinlase Darja Mihhailova. Kuigi vähesest maadlustunnetusest tingituna oli matš pisut rabe, suutis Nurm lõpuks maksvusele panna mativälisel ajal tehtud raske töö jõu, kiiruse ja vastupidavuse arendamiseks ning alistas vastase lisaajal kägistusvõttega.

Üldvõidu naiste arvestuses aitasid tartlastele kindlustada noored Rebeka Liias(-48kg) ja Emma-Melis Aktas(+70kg). Esimest aastat U-18 ja täiskasvanute vanuseklassis võistelda saavad Egert Ehari juhendamise all treenivad neiud tegid ajalugu ning võtsid kohe esimesel võimalusel jackpoti– kullad nii U18 kui täiskasvanute kategoorias! Liias näitas kindlat maadlust ning alistas kõik vastased ipponitega. Aktas nägi pisut rohkem vaeva, kuid kokkuvõttes ei suutnud ükski vastane talle tõeliselt ohtlikuks saada. Mõlema näol on tegemist Tartu Do tulevikulootustega, kelle jaoks on planeeritud sel aastal ka esmaste kogemuste hankimine Euroopa tasemega suurturniiridelt.

U-18 vanuse noormeeste arvestuses aitasid Do klubile võidukarika tuua kuldmedalistid Markus Villako(-73kg), Uku Neeme(-81kg), Jakob Vares(-90kg) ja Kabriel Kirna(+90kg) ning neiude arvestuses Teele Lestal(-57kg). Viiest neli treenivad Priit Bergi juhendamisel, kellele anti enne autasustamise tseremooniat Eesti Judoliidu poolt paslikul kombel kätte 2021 aasta parima U18 treeneri auhind. Kirna ja Vares, kes kuulusid juba ka eelmisel aastal U18 koondisesse ning kellel paiknevad sel aastal Tartu Do suurimad lootused U18 tiitlivõistlustel tulemust teha, suutsid seekord ennast medalitele maadelda ka täiskasvanud meeste konkurentsis. Vares pidi kehakaal raskemal maadeldes tunnistama finaalis Pariisi olümpiale pürgiva Otto Imala paremust ning Kirnal tuli samuti finaalis alla vanduda Karl Tani Priilinn Türgile.

Judoliit autasustas lisaks veel ka 2021 aasta tulemuste põhjal parimat U18 noormeest, kelleks oli Tartu Do sportlane Karl-Johannes Pilt. Sellest aastast U21 vanuseklassis maadlema hakkav Pilt(-81kg) näitas täiskasvanute konkurentsis maadeldes, et on ohtlik ka kogenumate ja vanemate vastaste vastu. Ühe päeva võimsama ipponiga pani ta publiku rõkkama ja kindlustas endale täiskasvanute Eesti meistrivõistluste pronksmedali.

Hõbemedalid võitsid lisaks mainitutele veel Tartu Do sportlased Joonatan Ristmäe(-81kg) ja Artur Türna(U18 -81kg). Pronksmedalid teenisid endale Simo Laos(U18 -50kg), Karl Markus Saar(U18 -66kg), Oliver Holtsmeier(U18 -81kg) ja Annabel Nõmmik(-57kg). Judoliidu auhinna 2021 parim noorkohtunik pälvis Anna Liisa Nurm.

Õnnitleme kõiki asjaosalisi!

I koht


Tartu Do U18 noormehed
Tartu Do U18 neiud
Tartu Do mehed
Tartu Do naised
Aslanbeg Magomedkerimov M -81kg
Mattias Kuusik M -90kg
Kabriel Kirna U18 +90kg
Markus Villako U18 -73kg
Uku Neeme U18 -81kg
Jakob Vares U18 +90kg
Emma-Melis Aktas N +70kg
Rebeka Liias N -48kg
Anna Liisa Nurm N -57kg
Emma-Melis Aktas U18 +70kg
Rebeka Liias U18 -48kg
Teele Lestal U18 -57kg

II koht


Kabriel Kirna M +100kg
Jakob Vares M -100kg
Joonatan Ristmäe M -81kg
Artur Türna U18 -81kg

III koht


Karl-Johannes Pilt M -81kg
Simo Laos U18 -50kg
Karl Markus Saar U18 -66kg
Oliver Holtsmeier U18 -81kg
Annabel Nõmmik N -57kg

IV koht


Jari-Matti Salonen U18 -90kg
Teele Lestal N -57kg

V koht


Ekke Kivikas U18 -60kg
Marko Uku Tõdu Madi U18 -81kg

VII koht


Raio Mitt M -100kg